לקראת בנייה

הגעתם לשלב מכריע , החלטה משמעותית בחיים ופה אנחנו נמצאים על מנת להפוך את החוויה קלה ונינוחה עד כמה שניתן.

לאחר רכישת הקרקע, תשלום ראשון לפיתוח ,תכנון תקציב ומשכנתה, והבנה מלאה של המבנה הטופוגרפי של המגרש, הבנו מהם זכויות הבנייה במגרש, מי יהיו השכנים , ויש גושפנגה לתחילת הבנייה.

לקראת פגישה עם האדריכל הנבחר:

מומלץ להגיע לפגישה עם שעורי בית מוכנים, הכוונה היא להמחיש את כל הרעיונות , חלומות, פנטזיות על גבי מצע ברור. זהו שלב שעוזר בקיצור הזמן כך הזוג מגיע עם רעיונות מגובשים והתכנון נעשה פשוט, קל ועוזר מאוד להשלים פרוגרמה תכנונית.

מהי פרוגרמה תכנונית?

פרוגרמה תכנונית היא רשימה של כל האלמנטים שאנו רוצים שיהיו לנו בבית: רעיונות שראינו בקטלוגים, בחופשה או אצל חברים. בנוסף כדאי לעשות רשימה של החדרים והאלמנטים שאנו זקוקים להם בבית, כך נוכל לדעת כיצד לחלק את החלל. לדוגמא אם נחוץ לנו חלל נפרד לאזור כביסה/קיפול , חדר משחקים אזור טלוויזיה מופרד, מתחם מיוחד לאביזרי ספורט כמו אופניים, הליכון וכיוצב.

עדיף לאגד את כל הרעיונות בתיקיה מסודרת במחשב. חשוב לא פחות לציין מה לא נרצה כלל. מומלץ ואף ישנה חשיבות עליונה בשיתוף הילדים וקבלת הרעיונות שהם מעלים.

ויתורים, ייתכן ותגיעו לשלב הזה ,צריך להיות מוכנים לכך, לראות עפ"י סדר עדיפויות מה חשוב יותר ומה פחות.

עוד בפגישה עם האדריכל, מומלץ להגיע לידי הבנה בנוגע לכל מה שהאדריכל מספק לנו עם סגירת העסקה. יש לעמוד בפגישה עם האדריכל על מספר פגישות, הגעה לאתר, זמינות בזמן ביצוע, ליווי באתר ליווי בחנויות ספקים, עיצוב והלבשה.

צד נוסף שמומלץ לקחת בחשבון לקראת הבנייה היא ההמחשה לפני יישום. למתכנן יש את היכולת לראות מיד את המוגמר , את התוצר. לרוב המוחלט של בני האדם אין את היכולת הזאת. עבורכם הבונים, מתווספת תחושת אי וודאות היות ויתכן שלא הגעתם להבנה מלאה עם האדריכל. על-מנת לפתור סוגיה זו וכדי לגרום ללקוח להבין את הרעיון המתהווה ואת התוצר הסופי , ההמלצה היא לקבל המחשה בתלת מימד.

היתרון העיקרי בהמחשת הפרויקט בתלת מימד היא שאנו רואים את ההעמדה באופן מוחשי מול העיניים , הקלות שבקבלת החלטות בטוחות, מניעת טעויות, שמובילה לערך מוסף עליון שהוא החיסכון בכסף. בנוסף נשארת מזכרת נחמדה מתקופת הבנייה.

כיצד נבחר את הקבלן הנכון?

הרבה סימני שאלה , את מי לבחור? על מי לסמוך?

תמיד טוב להתייעץ עם האדריכל/מהנדס שלרוב מכירים קבלנים וממליצים מניסיון מקצועי ולא אישי. לקבל המלצות אובייקטיביות ממכרים ומשפחה.

מומלץ לקבל מספר הצעות עבודה להתייעץ עם כמה קבלנים, לקיים ראיון קבלנים , לראות תמונות ולהבין מול מי אתם עומדים והאם הדינמיקה בינכם מתאימה.

מה הן היתרונות של קבלן יחיד לעומת מספר בעלי מקצוע?

אחריות מלאה , ראש שקט, פחות בעלי מקצוע, ספקים שהקבלן מכיר ועובד איתם, התקשורת שלו איתם טובה יותר, ולוח זמנים קצר.

פערי עלויות פחות מורגשים, תמיד מומלץ לבדוק את שתי האפשרויות ולבדוק הצעות מחיר.

קידום אתרים בצפון קידום אתרים בצפון