תכניות אינסטלציה תקרה וריצוף

המשך פירוט תכניות עבודה

תכנית אינסטלציה:

תכנית נפרדת, מפורטת עבור האינסטלטור.

תכניות ביוב ואינסטלציה הן לרוב תכניות פשוט יותר מפני שהן מתייחסות רק לחללים הרטובים של הבית כגון המטבח, חדרי הרחצה והמרפסות או הגינות.

תכניות אלו מתייחסות למיקומים של צינורות הביוב בכל חלל רטוב, נקודת התכנסות שלהם ונקודת החיבור למערכת הביוב של הבניין או למערכת הביוב החיצונית.

בנוסף, כל תכנית אינסטלציה תכלול את המיקום של כל הברזים והתקני המים השונים במבנה. בשלב ראשוני המיקום הוא רעיוני ומתייחס לתכנית הכללית של החלל אך לאחר בחירת הברזים, ראשי מקלחת, כיורים ואסלות ניתן לתכנן מיקום ספציפי ומדוייק עם מידות המתייחסות לקירות בנויים, על מנת למקם את כל האלמנטים במיקום הייעודי שלהם בחלל.

תכנית האינסטלציה צריכה לציין את אופי הברזים הנבחרים – ברזי קיר (בטריה) או ברזים המונחים על גבי משטח. בנוסף, התכנית צריכה לציין את סוגי הניאגרות הנבחרות וסוגי ההתקנים הנוספים שנבחרו עבור כל חדר רחצה ראש מים, מים קרים ומים חמים, אינטרפוץ, מאחז ברז, מאחז יד ועוד. המלצה היא לפרט בתכניות הפריסה את המק"ט של כל אלמנט בנפרד, על מנת למנוע טעויות.

מומלץ לבדוק בתכנית זו את מיקום מכונת הכביסה ומייבש הכביסה והתאמת הצנרת הנדרשת לאזורים אלה. תכניות החשמל והאינסטלציה משלימות את סט השרטוטים הכלליים של כל מבנה, הבנה של תכניות אלו היא חיונית להבנת המבנה והתפקוד בו.

תכנית תקרה:

תכנית תקרה מתארת את מראה התקרה בקומה מסוימת. זהו היטל גרפי הפוך, כלומר הקווים הנראים בתוכנית אשר כיוונה כשל כל תכנית אחרת, מוטלים עליה מלמעלה.

לעיתים, נוהגים לסמן בתוכנית רגילה חלק מתוכנית התקרה בעזרת קווים מקווקווים על מנת לאפשר לקבל יותר מידע על צורת החלל / חלל פתוח בקריאה של התוכנית.

הנמכות תקרה נעשות בעבודת גבס לצורך ייעודי/דקורטיבי, מיקום פס וילון, שילוב מערכות מיזוג אוויר, סטריפים או שילוב של מיזוג תעשייתי והטמעת מערכות שמע . כל חלל ותכנון מפורט. בתכנון מפורט מומלץ לצרף תכנית חתך, ובמידה ויש גם תמונה יכולה לעזור.

תכנית ריצוף:

בתוכנית ריצוף המתכנן משלב את הריצוף הנבחר בכל החללים המיועדים : אזור ציבורי ,סלון מטבח, חדרי שינה, חדרי רחצה, מרפסות/גינה. תכנון שיפועים במרפסות, שביל גישה, מקלחונים.

חשוב: המתכנן אחראי על קביעת ראשית ריצוף וראשית חיפוי (בחדרי רחצה ובמטבח) בכל החדרים והקירות המצוינים. נושא חשוב שעוזר לראות את המוגמר…

חשוב מאוד! בתכנית ריצוף לצרף מקט של האריחים הנבחרים לכל אזור על מנת למנוע טעויות בהתקנה!!!

קידום אתרים בצפון קידום אתרים בצפון