תכניות חשמל ותאורה

תכנון חשמל, תאורה, תקשורת:

לאחר סיכום ומשהגענו לתכנית סגורה וחתומה, מגיע שלב תכנון החשמל.

המתכנן מייצר תכנית מחושבת מראש של החשמל והתאורה בבית.

תכנית חשמל –

תכנית מפורטת שבה יציין המתכנן נקודות שקעים מתגים , קישורים של גופי תאורה לגופי תאורה מיקום גופי תאורה, פנים, חוץ , מיקום מדויק של נקודות תקשורת ובית חכם אם קיים, כולל גובה, שקעים מוגנים מים באזורים רטובים.

בתכנית התאורה, המתכנן מציין את המידות המדויקות של גופי התאורה . יציאת מידה מקיר קיים בבית בשיפוץ ומידות בין גוף תאורה אחד לשני. התפקיד של גופי התאורה הוא מעבר לפונקציה הייעודית, אלא גם לצורך הדגשה, במידה ונרצה להדגיש פינה מסוימת בבית או אלמנט עיצובי כמו יצירת אמנות , התאורה תעשה פה עבודה נהדרת.

גוף תאורה מוסיף נופך של קישוט , תכשיט אלגנטי שנותן פן של יוקרה.

תכנית תאורה:

תכנית התאורה תהיה מחושבת מראש עפ"י תכנון ומיקום הריהוט בכל החדרים בבית .

לפיכך, מונחים גופי תאורה בכל הבית. התכניות מגיעות עם מקרא חשמל מפורט עבור החשמלאי הכולל את כל הפונקציות וההערות בתכנית. כל אחד מהאייקונים במקרא יופיע על גבי התכנית במיקום המתאים ולכל אייקון יוצמדו מידות המתייחסות לאחד מקירות החלל, המידות נועדו כדי לאפשר לחשמלאי המבצע למקם את אותן נקודות בחלל בצורה נכונה.

יש לציין כי במקרים רבים חשוב לבצע פגישה נוספת במהלך הבנייה עם החשמלאי והאדריכל או המעצב ולוודא שכל הנקודות השונות סומנו כהלכה, על מנת למנוע בעיות בהמשך.

אחסון:

כאשר ערכנו את הפרוגרמה התכנונית, אחד הקריטריונים, אם לא החשוב, שנכנסו לרשימה, אחסון!

את מקומות/אזורי האחסון חשוב לייעד מבעוד מועד, למצוא את המקומות הנכונים כבר בשלב התכנוני של הבית ולייעד כל אזור למוצר המתאים, ארונות תלייה, ארונות קיפול, אחסון למוצרי חשמן, צעצועים, פינת יצירה, אחסון דייסון, שואב, מטאטא, מגב, ספרייה…

אחסון משולב גלוי וסמוי , שילוב אלגנטי של האחסון לכל אורך המסדרון.

את הכל נעשה באופן מחושב בצורה נקייה, אסתטית, גלויה או מוסתרת.

קידום אתרים בצפון קידום אתרים בצפון